piątek, 15 grudnia 2017

Manufaktura Czekolady Łódź - Atrakcja dla dużych i małych - Jak stworzyć własną czekoladę!

Kochani!
Chciałabym Wam dzisiaj opowiedzieć o niezwykłych warsztatach, w których miałam przyjemność brać udział. Jeśli jesteście fanami słodkości to post będzie idealny dla Was!
Czekolada to powszechnie znana słodycz, której jedzenie sprawia przyjemność, a humor jest automatycznie poprawiony. Jestem czekoladoholikiem - przyznaję się! A warsztaty w Manufakturze Czekolady mieszczącej się przy Piotrkowskiej 217 dają możliwość zapoznania się z procesem tworzenia tabliczki czekolady, pralin i dostarczają wielu innych atrakcji!
*

Jak stworzyć własną czekoladę?

Wszystko zaczyna się od małego ziarnka kakaowca, z którego powstaje masa czekoladowa, później można stworzyć tabliczkę czekolady, ale... to wcale nie jest takie proste! Nie zdradzę Wam wszystkiego, o czym dowiedziałam się podczas warsztatów ale musicie wiedzieć, że temperowanie czekolady - zahartowanie płynnej czekolady na granitowym blacie poprzez rozprowadzanie i zbieranie szpatułkami jest niełatwym zadaniem. Dobrze przeprowadzone temperowanie pozwala uzyskać błyszczącą powierzchnię czekolad. Mnie i innym uczestnikom warsztatu się to udało. Było to możliwie dzięki świetnym prowadzącym, które tłumaczyły, pokazywały i zachęcały do działania. 
Po zakończonym temperowaniu czekolada o konsystencji plasteliny dodawana była do ciepłej, płynnej czekolady i mieszana po czym wylewałyśmy masę na formy. W tym momencie zaczynała się zabawa! Każda tabliczka miała zostać udekorowana. Do dyspozycji były owoce liofilizowane, orzechy, płatki migdałów, wiórki kokosowe i nie tylko! Różne wzory, moc kolorów - nasze tabliczki wyglądały nieziemsko. Po udekorowaniu prowadzące odebrały od nas tabliczki by je odpowiednio schłodzić tak, aby można je było  spakować i zabrać do domu. 

Czekoladowe praliny z odrobiną alkoholu

Wydawałoby się, że słodkości z czekolady robi się niesamowicie szybko. Nigdy bym nie pomyślała, że masa na praliny musi "odleżeć swoje" nawet kilkanaście godzin. Co potrzeba do jej stworzenia? Masło, śmietana kremówka, miód, odrobina alkoholu (w wersji dla dorosłych ;)) i oczywiście czekolada. 
Każda z nas miała możliwość formowania takich pralinek, oblewania ich czekoladą i dekorowania. Myślicie, że formowanie kulek to prosta sprawa? Ale będziecie zaskoczeni jeśli weźmiecie udział w takich warsztatach. Ale gwarantuję Wam, że będziecie mieli z tego mnóstwo radości. 
Czekoladowe Warsztaty,

Przydatna wiedza o czekoladzie

Warsztaty obfitowały nie tylko w wytwarzanie słodkości. Każda z nas mogła skosztować pysznej, prawdziwej pitnej czekolady podczas słuchania o obróbce ziaren kakaowca, wyrobie czekolady i dyskusji: "ile czekolady jest w czekoladzie?". Każdy uczestnik mógł skosztować różnych rodzajów czekolady, a nawet spróbować owoc kakaowca. 

Warsztaty dla każdego - atrakcja dla całej rodziny

Gdy nasze czekolady zastygły, a pralinki były gotowe mogłyśmy je spakować i zabrać do domu. Radość podczas przygotowywania słodkości i ich pakowania była ogromna! 
Takie warsztaty to mnóstwo zabawy ale i wiedzy. Idealne na prezent bądź wyjście z bliskimi. Ponad dwie godziny zleciały niesamowicie szybko, a jako czekoladoholik mogę się przyznać - bardzo się zasłodziłam! :)
Więcej informacji o warsztatach można zdobyć tutaj: KLIK.
Nie tylko w Łodzi mamy Manufakturę Czekolady! W Warszawie miłośnicy czekolady również mogą się wybrać na pyszne warsztaty.
W warsztatach miałam przyjemność uczestniczyć dzięki Sylwii, organizatorce Spotkajmy się w Łodzi (to już III edycja!) KLIK.
To było świetne przeżycie! W Manufakturze Czekolady możecie usiąść, zjeść słodkie ciacho, a także kupić różne czekoladowe wytwory! Smak jest niepowtarzalny, a wrażenia z warsztatów niezapomniane :). 
Wspaniałe zdjęcia, które możecie podziwiać robił niezastąpiony Jakub Placzyński, odwiedźcie koniecznie jego FB: KLIK.
Co uważacie o takich warsztatach?
Lubicie czekoladę? ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o kulturalność i wyrażanie własnej opinii :).
Odwiedzam stronę każdego komentującego.
Jeśli interesuje Cię to o czym piszę - zaobserwuj ♥. Daj mi o tym znać w komentarzu! Chętnie zajrzę na Twojego bloga :).