niedziela, 20 listopada 2016

Kriolipoliza - Zabieg, Wskazania, Przeciwwskazania, Klinika Sthetica Łódź

Witajcie!
Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o zabiegu kriolipolizy. Zapewne część z Was czytała moją relację z pierwszej wizyty KLIK w Klinice Sthetica w Łodzi, która mieści się przy ulicy Wydawniczej 1/3, w lokalu nr 12. Poddałam się zabiegowi kriolipolizy, a także zabiegowi na twarz Puratore Antiox. 10 listopada, po około 6 tygodniach po pierwszym zabiegu, pojechałam na drugą kriolipolizę. 
Zapraszam do czytania :).
*
Na czym polega zabieg Kriolipolizy?
Podstawą metody jest schładzanie komórek tłuszczowych w celu ich redukcji. Komórki tłuszczowe pod wpływem działania stałej, niskiej temperatury (około +3 stopni Celsjusza) ulegają apoptozie (kontrolowanej śmierci komórkowej), a ich zawartość jest następnie transportowana przez układ limfatyczny i wydalana z organizmu w procesach metabolicznych. W tym celu stosuje się podwójnie kontrolowaną niską temperaturę, która powoduje krystalizację trójglicerydów zawartych w komórkach tłuszczowych bez uszkodzenia tkanki nerwowej i mięśniowej. Zabiegi wykonuje się w obrębie karku, ramion, pleców, brzucha, pośladków, ud, łydek.
Efektem jest utrata 25-45% grubości tkanki tłuszczowej co jest widoczne po upływie 2 tygodni, a pełny rezultat zabiegu można obserwować po ok. 6 tygodniach.
Metoda ta jest bezinwazyjna i bezbolesna. Nie wymaga rekonwalescencji, a po zabiegu można spokojnie wrócić do codziennych czynności.
Wskazania:
 • Tkanka tłuszc­zowa zlokali­zowana miejs­cowo: –głównie w okoli­cach talii, brzucha, zewnętrznych części ud, dol­nych pleców, ale także na ramionach, pośladkach.
Przeciwwskazania:
 • > pacjenci z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące > życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG;
 • > choroby wątrobowe (zapalenia, infekcje) 
 • > ciąża i karmienie piersią
 • > choroba Raynauda
 • > ostra pokrzywka pod wpływem zimna,
 • > krioglobulinemia
 • > hipoproteinemia
 • > cukrzyca
 • > choroby skóry: grzybicze, wirusowe, zakaźne
 • > stany zapalne, rany skóry
 • > przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • > zaburzenia krążenia
 • > niewskazana dla dzieci, osób szybko marznących, nadwrażliwych na zimno
 • > nowotwory
Mój drugi zabieg kriolipolizy wyglądał tak jak pierwszy. Zdecydowałam się na dwa przyłożenia: górna część brzucha oraz dolna. Pani Kosmetolog po nałożeniu rękawiczek posmarowała zasysaną skórę żelem do USG i przyłożyła głowicę do skóry. Pierwsze kilka minut zabiegu nie należą do przyjemnych. To wtedy głowica zasysa skórę i zaczyna ją ochładzać. Po niecałych pięciu minutach uczucie dyskomfortu znika, a my możemy się zrelaksować przez 45 minut - bo tyle trwa jedno przyłożenie głowicy. 
Po 10 minutach moja skóra była już ochłodzona do niecałych 7 stopni C. Na samym końcu temperatura spadła do 3,2 stopnia C. 
Po zdjęciu głowicy Pani Kosmetolog rozmasowała skórę, która została poddana zabiegowi. Podczas pierwszej wizyty w klinice musiałam wypełnić kartę pacjenta, odpowiedzieć na pytania, np. czy nie jestem w ciąży, czy nie choruję na żadną z wymienionych na karcie chorób oraz podać podstawowe dane. Po pierwszym zabiegu kriolipolizy zostałam zmierzona by móc ocenić efekty po około 6 tygodniach. A oto one!
Efekty po pierwszym zabiegu:
Obwód pod pępkiem: -1 cm
Obwód nad pępkiem: -1 cm
Utrata wagi: -1,5 kg
Spadek zawartości tkanki tłuszczowej o: 1,2%
Wzrost tkanki mięśniowej o: 0,6%
Efekty po drugim zabiegu:
Obwód pod pępkiem: --- (łącznie -1 cm)
Obwód nad pępkiem: -3 cm (łącznie -4 cm)
Utrata wagi: -2,2 kg (łącznie 3,7 kg)
Spadek zawartości tkanki tłuszczowej o: 0,1% (łącznie 1,3%)
Wzrost tkanki mięśniowej o: --- 
*
Zaznaczam, że mój tryb życia w pierwszych trzech tygodniach po zabiegu był aktywny, niestety dwa późniejsze tygodnie chorowałam, a jak człowiek chory to się nie rusza i pozwala sobie na więcej "niezdrowych" rzeczy do jedzenia :D. 
Według mnie efekty są dobre i jestem z nich zadowolona. Po pierwszym zabiegu mogłam stracić do 1,5 cm w miejscu poddanym zabiegowi. 10 listopada poddałam się drugiemu zabiegowi kriolipolizy. Będę aktualizować efekty! Planuję serię 3 zabiegów. Seria 3-5 zabiegów jest najbardziej optymalna. 
Na załączonym filmie możecie zobaczyć jak wygląda przyłożenie głowicy do ciała oraz jak prezentuje się skóra tuż po wykonanym zabiegu.
Jeśli chcecie poczytać więcej na temat zabiegu Kriolipolizy to zapraszam Was na stronę Kliniki Sthetica KLIK. Jedno przyłożenie głowicy to koszt 99zł. Jest to cena bardzo konkurencyjna i atrakcyjna :). Dodatkowo w listopadzie trwa promocja na dwufazowy zabieg rewitalizujący Retino Booster w cenie 199zł zamiast 250zł. 
Po więcej informacji zapraszam tutaj:
tel. +48 606 525 545
Łódź
Wydawnicza 1/3 lok. 12
(Budynek BIKEMIA)
92-333 Łódź
Codziennie, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 20:00 oraz w soboty 9:00 – 16:00
Co uważacie o efektach zabiegu kriolipolizy?
W połączeniu ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną na pewno można uzyskać jeszcze lepsze efekty, co zamierzam udowodnić w ciągu obecnie trwających 6 tygodni ;). 
Korzystacie z usług Klinik Medycy Estetycznej i różnych zabiegów kosmetologicznych? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Proszę o kulturalność i wyrażanie własnej opinii :).
Odwiedzam stronę każdego komentującego.
Jeśli interesuje Cię to o czym piszę - zaobserwuj ♥. Daj mi o tym znać w komentarzu! Chętnie zajrzę na Twojego bloga :).